Mart 11, 2017

HAMMADDE VE MAMÜL TİCARETİ

o          DEMİR & ÇELİK HAMMADDELERİ

 

Demir-çelik fabrikaları ile kurulmuş olan yakın ilişki sayesinde, Fransa başta olmak üzere Amerika, Ukrayna, Rusya ve Bağımsız Devletler Topluluğu ülkeleri, ayrıca çeşitli Avrupa ülkeleri ile uzun/yassı mamul, yarı mamul ve hammadde (hurda,demir,kömür,kok) ticareti gerçekleştirilmektedir. Demir-çelik esaslı bu malzemelerin ticaretinin yanı sıra; nakliye, finans, satış ve pazarlama hizmetleri de müşterilerimize sunulmaktadır. Kuruluşundan bugüne HATKO, sürekli daha iyi hizmet anlayışı ile iş hacmini her geçen gün artırmaktadır.

 

2016 yılında Dünya çelik üretimi 1,6 milyar ton iken, Türkiye 2016 yılında 33 milyon ton üretim gerçekleştirerek dünyanın 8.ci büyük çelik üreticisi olmuştur.

 

Amerika, Ukrayna ve Rusya başta olmak üzere, Bağımsız Devletler Topluluğu ülkeleri, Avrupa ülkeleri (Fransa, Yunanistan) ve bazı Kuzey Afrika ülkelerinden tedarik edilen; A3 Grade, HMS 1 / 2, Shredded, Bonus kalitelerindeki demir-çelik hammaddeleri Türk Sanayisinin istifadesine sunulmaktadır.

 

Diğer Ürünler:

 

  • Yarı Mamul Ürünler: Kütük demir
  • Uzun Çelik Ürünler: İnşaat demiri, filmaşin, köşebentler, lamalar, kare çubuklar, yuvarlak çubuklar, INP ve UPN profiller, T-çubuklar, alaşımlı çelik çubuklar (ithalat-ihracat)
  • Yassı Çelik Ürünler: Sıcak çekilmiş sac ve rulolar, Sıcak çekilmiş levhalar; Soğuk çekilmiş sac ve rulolar, Soğuk çekilmiş levhalar, Çelik bantlar
  • Çelik Boru Ürünler: Dikişli boru ve kutu profiller, dikişsiz borular

 

Alım/satımını yaptığımız diğer materyaller:

 

  • Refrakter Malzemeler
  • Pik demir
  • Ferro Alyajlar (FeSiMn, FeSi, FeMn)

 

Satış & Pazarlama ekibimizin çalışma prensipleri:

 

  • Tüm müşteri ihtiyaçlarına zamanında ve doğru olarak cevap vermek
  • En karmaşık ticari çözümleri sağlayarak müşteri taleplerini karşılamak
  • Kaynak bulma, nakliye ve finans konusundaki bilgi birikimi ve deneyim sayesinde en iyi satış alternatiflerini sunabilmek

 

o          KÖMÜR VE SANAYİ HAMMADELERİ

 

Kuruluşundan bu yana Türk Endüstrisi için kaliteli kömür temin eden HATKO, kömür sektöründe gerçekleştirdikleri ile ilklere imza atmış, çalışma prensipleri ile ise birlikte çalıştığı yerli ve yabancı firmalar nezdinde her zaman güvenilir bir firma olmuştur.

 

Edindiği bilgi birikimi ve deneyimi ile farklı sanayi kollarına çözümler sunan HATKO, uzun yıllardır iş birliği yapmakta olduğu yurt dışındaki üretici firmalardan temin ettiği, başta demir-çelik sektörünün ihtiyacı olan koklaşabilir taş kömürü, metalurjik kok, antrasit ve ferro-alyajlar olmak üzere, ürünlerini HATKO güvencesi ile Türk endüstrisinin istifadesine sunmaktadır.

 

HATKO, tüm faaliyetlerinde olduğu gibi çevrenin korunması yönünde yürürlükteki tüm yasal tedbirleri hassasiyetle uygulayarak sürdürülebilir sanayinin öncülüğünü yapmaya devam etmektedir.